Izraeli bombardon Hamasin/ Goditen disa baza ushtarake të militantëve

Forcat izraelite kanë goditur këtë të diel disa baza të militantëve të Hamasit në Rripin e Gazës.

 

Në një deklaratë, ushtria sqaroi se avionët kanë bombarduar një ndërtesë të organizatës, si kundërpërgjigje pas hedhjes së balonave me flakë në jug të Izraelit.

Sulmet vijnë pas përplasjeve të ashpra mes protestuesve palestinezë dhe trupave izraelite përgjatë kufirit.

Tubimet kishin për qëllim të rrisnin presionin ndaj Izraelit për të hequr bllokadën në territorin palestinez.

Related posts

DASH paralajmëron amerikanët të mos udhëtojnë në Britani

D V

Britania përgatit strategjinë për doza përforcuese të vaksinave

D V

Koreja e V. duket se ka rinisur punën në reaktorin bërthamor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More