Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Izraeli bombardon objektin në Gaza ku gjenden “Al Jazeera” dhe “Associated Press”

Ndërtesa ku gjendej një zyre  e “Al Jazeera” në Gaza të Palestinës është bërë shkrumb e hi nga sulmet ajrore të Izraelit.

“Al Jazeera” raporton se nga bombat, e tërë ndërtesa ka kolapsuar, transmeton lajmi.net.

Imazhet tregojnë pluhurin që ngrihet lartë pas shpërthimit.

Rezidentët e ndërtesës, siç raporton “Al Jazeera” ku gjithashtu bëjnë pjesë edhe një stafi i “Associated Press” janë paralajmëruar një orë më herët për sulmin.

Postime të ngjashme

Kanali i Suezit vazhdon të mbajë të bllokuar miliona dollarë

Bekim Laçi

Kina dërgon aeroplanë ushtarakë në afërsi të Tajvanit

Bekim Laçi

Gjenevë, sot nis samiti Biden – Putin

Bekim Laçi

Shërbimet sekrete turke arrestojnë liderin e ISIS në Turqi

Bekim Laçi

Rikthehen tensionet në Lindje të Mesme, Izraeli bombardon Gazën pas balonave të zjarrit

Bekim Laçi

Kina garanton sigurinë e centralit bërthamor të Taishan-it

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...