Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Izraeli kryeson garën me dhënien e vaksinave anti-Covid

Shteti i Izraelit ka kryer vaksinimin kundër koronavirusit në më shumë se një milion njerëz.

Ky është niveli më i lartë i arritur në botë deri më tani, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Izraeli mban një normë prej 11.55 dozave të vaksinimit për 100 njerëz, ndjekur nga Bahrain me 3.49 dhe Mbretëria e Bashkuar me 1.41.

Për dallim, Franca deri më 30 dhjetor ka vaksinuar në total vetëm 138 persona.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë, më shumë se 1.8 milionë njerëz kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19.

Postime të ngjashme

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

Izraeli rihapet, ndërsa të dhënat tregojnë se vaksina Pfizer funksionon

T E

Numri i rasteve të reja nuk po zvogëlohet, masat epidemiologjike janë forcuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...