Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Izraeli pritet të vaksinojë edhe fëmijët kundër virusit Covid-19

Izraeli mund të përfshijë edhe fëmijët mbi moshën 12 vjeçare në grupet e personave që duhet të vaksinohen kundër virusit Covid.

Kjo parashihet të ndodh brenda dy muajve të ardhshëm nëse hulumtimet tregojnë se nuk përbën ndonjë rrezik, shkruan Reuters.

Izraeli u ka dhënë prioritet të lartë në vaksinim të moshuarve dhe të rinjve me probleme shëndetësore apo që punojnë në sektorë me rrezikshmëri të lartë nga infektimi me Covid-19.

Vaksinimi i fëmijëve mbi moshën 12 vjeçare pritet të bëhet saktësisht gjatë muajit mars.

Rreth 7,7 për qind e popullatës izraelite janë mes moshës 12 dhe 16 vjeçare, sipas statistikave zyrtare.

Postime të ngjashme

Italia në alarm nga mutacioni i ri: Fëmijët e kopshteve dhe shkollave po injektojnë në masë familjet e tyre

T E

Falsifikoi rrëmbimin e tij për të shmangur shkuarjen në punë

T E

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

T E

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

T E

Në dyshim plani i Netanyahut për t’u dhuruar vaksina shteteve mike

T E

Ish-mbreti spanjoll paguan 4.4 milionë euro, pas skandaleve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...