Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ja bilanci i fundit me Covid 19

Shkup, 5 janar – Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2431 teste, prej të cilave 580 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19 dhe atë: Shkup-254, Kumanovë-32, Dibër-10, Shtip-12, Prilep-30, terovë-21, Strugë-7, Velës-28, Manastir-23, Ohër-23, Kavadar-30, Gostivar-18, Gjevgjeli-15, Strumicë-17, Kriva Pallankë-7, Radovish-1, Koçanë-6, Probishtip-3, Makedonski Brod-2, Pehçev-1, Berovë-9, Vallandovë-3, Vinicë-1, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-12, Resnjë-5 dhe Negotinë-9.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar dhe 572 pacientë të shëruar si dhe 9 pacientë të cilët kanë humbur betejën me Kovid-19. Tre viktima nga Shkupi, një nga Manstiri, tre nga Strumica, një nga Kërçova, një nga Resnja. Të gjithë pacientët kanë nderuar jetë në kushte spitalore.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...