Agjencia Zhurnal.mk

Ja çka thotë Vetëvendosje pas takimit pa marrëveshje me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka lëshuar një komunikatë në pasditen e së mërkurës, pas takimit të radhës që kreu i saj, Albin Kurti, ka zhvilluar me udhëheqësin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në përpjekje për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisjen e vendit.

“Në kuadër të rifillimit të bisedimeve, në takimin e sotëm ndërmjet Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pati përafrim”, ka thënë Vetëvendosje.

Partia që doli e para në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit ka bërë të ditur se “takimi i radhës drejt marrëveshjes për koalicionin qeverisës LVV-LDK është nesër”.

Pas takimit të sotëm Kurti-Mustafa, që ka zgjatur rreth tre orë, është deklaruar edhe LDK’ja.

Zëdhënësi i LDK’së, Besian Mustafa, ka thënë se ka lëvizje të pozicioneve të dy partive, dhe ka paralajmëruar, sikurse VV’ja, takim të ri nesër.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...