Ja detajet që çuan në arrestimin e kryebashkiakut të Lushnjës

FNSH zbarkoi këtë të martë në Lushnje, ku vendosi në pranga kryebashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe dhe 10 bashkëpunëtorë të tij, pasi akuzohen si të përfshirë në një tender abuziv.

 

SPAK ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për kryebashkiakun Fatos Tushe, Flamur Peqini, Ibrahim Lami, Bujar Murati, Gazmend Çela, Bektash Nezha dhe Blerta Turku.

Ndërsa për Xhemal Hasko, Margarita Gjermëni, Andri Musho dhe Ani Simoni, Gjykata vendosi “arrest shtëpie”.

Ata akuzohen për veprat penale: “Korrupsion masiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike”, “Shpërdorim detyre”, “Falsifikim i dokumenteve”.

Related posts

Angela Merkel viziton Shqipërinë me 14 Shtator

N E

Basha reagon pas fjalimit përmbyllës të mandatit të dytë qeverisës: Asgjë e re nga përsëritja e mashtrimeve të vjetra

Redaksia

Dy tërmete godasin veriun e Shqipërisë gjatë natës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com