Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ja ku do të jetoj Trump pas largimit nga shtëpia e Bardhë

Presidenti në largim, Trump dhe zonja e parë sapo kanë zbarkuar në Florida.

Trump kishte një ceremoni të shkurtër lamtumire në Joint Base Andreës herët këtë mëngjes. Në vërejtjet e shkurtra, të pashkruara, ai premtoi të “luftojë gjithmonë” dhe i uroi administratës së ardhshme të Biden “fat të madh”.

“Ju jeni njerëz të mahnitshëm. Ky është një vend i shkëlqyeshëm, i madh. Nder dhe privilegji im më i madh që kam qenë Presidenti juaj, ”tha Trump para një turme të familjes dhe stafit të tij.

Trump do të jetë në Florida kur Presidenti i zgjedhur Joe Biden dhe Zëvendës Presidenti i zgjedhur Kamala Harris të bëjnë betimin dhe nga ky moment ai nuk do të jetë më president.

Postime të ngjashme

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...