Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ja kur fillon pagesa e pensioneve për muajin Maj

Shkup, 18 maj – Në seancën e sotme qeveria e shqyrtoi dhe miratoi informatën për pagesën e pensioneve për muajin maj 2021 dhe obligoi fondin për sigurim pensional invalidor që t’i dërgojnë të dhënat për pensione deri te bankat më së voni 25.05.2021 që të mundet pensionistët të kenë në dispozicion mjetet e muajt maj përmes bankomateve dhe rrjetit tregtar nga 26.05.2021.

Qeveria ju sugjeron bankave që përmes filialeve dhe ekspoziturat të sigurojnë pagesë të gatshme të pensioneve për klientët që nuk shfrytëzojnë kartela në katër grupe sipas radhitjes në vazhdim sipas vlerës së pensionit.

– për pensione në vlerë nga 11.000 den, pagesa të kryhet me 26.05.2021 (e mërkurë)

– Për pensione në vlerë 11.001-14.000 den, pagesa të kryhet më 27.05.2021 (e enjte);

– për pensione në vlerë nga 14.001-18.000 den, pagesa të kryhet më 28.05.2021 (e premte); dhe

– për pensione në vlerë nga 18.001 den, pagesa të kryhet me 31.05.2021 (e hënë).

Postime të ngjashme

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

R Zh

Milloshoski: Bujar Osmani të raportojë për udhërrëfyesin me Bullgarinë para Komisionit për Politikë të Jashtme

R Zh

Aleanca për Shqiptarët: Nxënësve u kërkohen para për dëftesa, partia e korruptuar, BDI të ndalojë keqpërdorimet

R Zh

Në mjekim spitalor janë 105 pacientë me kovid, 37 prej tyre në Shkup

R Zh

Zaev: LSDM-ja është favorite në zgjedhjet lokale

R Zh

Vazhdojnë rregullat aktuale për hyrje në Greqi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...