Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ja sa do t’i kushtojë Barcelonës shkarkimi i Koemanit

Barcelona është duke konsideruar ta shkarkojë trajnerin Ronald Koeman në fundin e edicionit.

Tekniku holandez arriti që këtë edicion ta fitojë Kupën e Mbretit, por dështoi në La Liga dhe Ligën e Kampionëve, përcjellë lajmi.net.

Eliminimi në Ligën e Kampionëve nuk është problem, por duket se presidentin e klubit Joan Laporta e ka acaruar humbja e titullit, meqenëse Barcelona ka humbur katër nga pesë ndeshjet e fundit.

Sipas Sport, nëse Laporta vendos ta shkarkojë Koemanin, atëherë do detyrohet të paguajë vetëm 7.5 milionë euro.

Ndërkohë, dy pasuesit e mundshëm janë Xavi Hernandez dhe Hansi Flick, ky i fundit është më problem, sepse është afër të arrijë marrëveshje me Kombëtaren e Gjermanisë

Postime të ngjashme

Calhanoglu flet fjalët e para si interist

Zekirija Haxhiu

Interi dëshiron transferimin e Jordi Albas

Zekirija Haxhiu

Ende nuk ka marrëveshjes mes Messit dhe Barcelonës

Zekirija Haxhiu

Sergio Busquets i gatshëm ndaj Sllovakisë

Zekirija Haxhiu

Trajneri Daniel Farke me fjalë të mëdha për Milot Rashicën

Zekirija Haxhiu

Goditje magjike dhe klas i treguar tek goli ndaj Skocisë, vitet janë vetëm numra për Modricin

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...