Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ja si do të paguhen pensionet

Shkup, 23 dhjetor – Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u shqyrtua dhe miratua Informacioni për pagesën e pensioneve për muajin dhjetor 20202.

Qeveria e obligoi Fondin për Sigurim Pensional dhe Invalidor t’i çojë të dhënat për pensionet në banka më vonë deri më 25.12.2020 në mënyrë që pensionistët ta marrin pensionin për muaji dhjetor përmes bankomateve më 28.12.2020

Qeveria po ashtu u rekomandon bankave që të sigurojnë para në dorë për pensionistët që nuk përdorin kartela.

Pensionistët që nuk kanë kartela dhe kanë pensionin deri në 11 mijë denarë mund ta marrin pensionin të hënën, pensionistët që kanë pensionin deri në 14 mijë denarë të martën, ata që kanë pensionin deri në 18 mijë denarë të mërkurën dhe pensionistët me pension mbi 18 mijë mund ta marrin pensionin të enjten.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...