Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ja versioni më i ëmbël i kënduar pas Vaçes nga shqiptarja që jeton në Kanada,Tringa Rexhepi!

“Tringa i këndon Arbërisë! Ajo është vajzë Shqiptare e Kosovës e ikur gjatë luftës në Kanadanë e largët ( pra eshte rritur atje) Zeri i ëmbël i Tringës. Me një nga këngët më të bukura Shqiptare, kënduar nga legjendarja Vaçe Zela Tringa ka kryer fakultetin për Teatër Muzikor ne Toronto Edhe ne New York . Prej 12 vjetesh punon atje, në fushen e artit më shumë ne teater dhe solo kendim”. Ky është statusi i artistes së madhe Aurela Gaçe ku dhe vetë Tringën e ka suprizuar kjo mbështetje e saj. Por në fakt këngëtarja me origjinë nga Kosova Tringa Rexhepi mund të themi se ka sjellë deri më tani vërtetë versionin më të ëmbël, e më të bukur të këngës “Moj e bukur Arbëri” nga ikona Vaçe Zela. Duhet ta dëgjoni dhe të bindeni se pas Vaçes vjen Tringa që këtë këngë e ka interpretuar mjaft bukur.

Postime të ngjashme

Leonita me ‘selfie’ para pasqyrës, në plan të parë barku i rritur

S.B.

Billie Eilish ka bërë gati albumin e ri gjatë karantinës

S.B.

Rita Ora, mysafire e Jimmy Fallon më 2 mars

S.B.

Rrëfimi i Kate Winslet për kritikat lidhur me peshën e saj

S.B.

Boateng nën hetime se ia kishte shqyer veshin Kasia Lenhardtit, një vit para se të vetëvritej – ai është nën akuza edhe për sulm fizik ndaj nënës së vajzave të tij

S.B.

Kanye fotografohet në publik pas shkurorëzimit me Kim, tashmë nuk e mban unazën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...