Agjencia Zhurnal.mk

Jaap Stam ka zbuluar emrin e legjendës së Manchester United që tentoi të ndalonte shitjen e tij te Lazio

Legjenda e Manchester United, Jaap Stam ka zbuluar se David Beckham kishte tentuar të ndalonte shitjen e tij te Lazio.

47-vjeçari kishte arritur të gjente vetën mjaftë mirë te Djajtë e Kuq në kohën kur luante në Old Trafford, duke fituar tripletën në vitet e 90-ta.

Por, Stam, që kishte kaluar tri sezone te United, kishte parë që klubi tenton shitjen e tij dhe në autobiografinë që ka publikuar, i ka zbuluar disa gjëra.

“Sapo kisha shkuar në Romë, pranova një thirrje befasuese nga David Beckham”, ka thënë ai në një intervistë për FourFourTwo.

“Skuadra e Unitedit kishte folur për largimin tij, dhe Beckham më kishte treguar se ai kishte tentuar që të ndalonte shitjen time te Lazio”.

“Largimi im ishte befasi për të gjithë, pasi askush nuk e kishte pritur që një gjë e tillë do të ndodhte. Ishte diçka e mirë nga ana e tij dhe aty u tregua se ishim një grup i afërt”.

“Ata (United) i bënë gjërat e vështira, por në mënyrën se si rrodhi situata, ishte më mirë për mua të largohesha”, ka shtuar më tej Stam.

Stam më pas kishte luajtur edhe për Milanin, aty ku e kishte po ashtu një kohë të artë, për të kaluar më vonë te Ajaxi. /Telegrafi/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!