Jack Grealish shënoi gol mahnitës në debutimin e tij me Man Cityn në Ligën e Kampionëve

Jack Grealish ka pasur një debutim ëndrrash të mërkurën mbrëma në Ligën e Kampionëve, duke shënuar një gol individual fantastik në ndeshjen e Manchester Cityt me RB Leipzig në Etihad.

 

City e nisi mirë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve duke marrë një fitore 6-3 në trilerin e nëntë golave ndaj RB Leipzig.

Megjithatë, goli që po diskutohet më shumë është ai i katërti i Cityt i shënuar nga anglezi Grealish.

Ish-kapiteni i Aston Villas shënoi një gol të bukur pikërisht në debutimin e tij apo në ndeshjen e parë ndonjëherë në Ligën e Kampionëve.

Grealish mori një top të mirë gati në mesin e fushës në anën e majtë dhe pa u menduar filloi depërtimin teksa me të hyrë në zonë shënoi një gol të bukur.

Ky gol erdhi në minutën e 56-të dhe ishte për rezultatin 4-2.

Anglezi i bashkohet një grupi ekskluziv, elitar të lojtarëve që kanë shënuar në ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve, si Marco van Basten dhe Wayne Rooney. 

Related posts

Mourinho i indinjuar me kartonin e kuq të Pellegrinit: Do të apelojmë atë, duhet të luaj në derbi

D V

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

Kosova mposhtet nga Luksemburgu me rezultat të thellë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More