Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Jaguar XF, me një motor të ri dhe pamje më të bukur

Drejtuesit e kompanisë Jaguar vlerësuan se ishte koha për të rifreskuar modelin e tyre Jaguar XF.

Nuk është se dizenjimi ka ndryshuar në mënyrë drastike.

Është raportuar se parakolpi e ri tashmë janë vendosur në këtë makinë, ndërsa dritat e pasme janë gjithashtu pak të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Për SHBA ofrohet një model me motor 2.0 V6 me 250 kuaj fuqi dhe 365 Nm çifte rrotulluese.

Të dyja përputhen me një automatik me tetë shpejtësi.

Ky model shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin për vetëm 6.9 sekonda dhe harxhon 8 l / 100 km.

Në Evropë ofrohet një model 2.0 naftë me një sistem hibrid 48 V, dhe ka një total prej 204 kuaj fuqi. Për sa i përket shpejtësisë, ky model shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin në 7.6 sekonda dhe harxhon më pak se pesë litra.

Risi më e madhe në kabinën është ekrani 11.4 inç HD i lakuar, i rezervuar ekskluzivisht për XF, i cili është 48% më i madh dhe tre herë më i lexueshëm se ai i mëparshmi.

Çmimet do të njoftohen më vonë.

Postime të ngjashme

“Sulm” i ri ndaj Modelit Y të Teslas: Audi prezanton Q4 e-tron dhe Q4 Sportback e-tron

S.B.

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...