Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

“Jahja Kemal” uron 20 nëntorin – ditën ndërkombëtare të fëmijëve

Nuk ka kënaqësi më të madhe se një fëmijë i lumtur dhe i qeshur -20 nëntori Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve

“Deklarata e të Drejtave të Fëmijëve” u botua nga Kombet e Bashkuara (KB) më 20 nëntor 1989. Çdo vit, 20 Nëntori festohet si “Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve” në botë dhe në Republikën e Maqedonisë Veriore.

Nxënësit e shkollës fillore “Jahja Kemal ” në Strugë (Klasat e para,dyta dhe të tretat), shënuan 20 Nëntorin, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve. Ata dërguan urimet e tyre të bukura në të ardhmen me balona, i shoqëruar nga kënga „We’ve All Got Rights“.

Fëmijët janë një garancioni për të ardhmen tonë, gëzimi ynë për jetën. Në emër të nxënësve, administratës dhe punonjësve të “Jahja Kemal” Gëzuar 20 Nëntorin Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve.

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...