Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Jakimovski: Mickoski nuk bie, me lokalet të mbahen dhe parlamentaret

Shkup, 16 shtator – Protestat e VMRO-DPMNE-së kanë një qëllim shumë të qartë, nuk ka asnjë shans teorik që Hristijan Mickoski të bjerë në këtë moment, kështu që as ju, as Zoran Zaev, as shqetësimet e tjera shpirtërore të mos shqetësoheni, tha udhëheqësi i GROM Stevco Jakimovski në Kanal 5.

– Askush nuk shqetësohet për protestat e VMRO-DPMNE-së, qëllimi është i qartë – qeverisja e keqe e qeverisë së re të vjetër dhe do të shihni se nuk ka asnjë mundësi që Mickoski të bie nga partia – tha Jakimovski.

Sipas tij, është mirë që zgjedhjet lokale të mbahen bashkë me ato edhe zgjedhje të parakohshme parlamentare brenda vitit.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...