Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Jançev heq dorë nga protesta kundër Mickoskit

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Komunës së Kavadarit, Mitko Jançev pretendent për t’i zënë pozitën e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski heq dorë nga protesta e thirrur për ditën e hënë para selisë së partisë opozitare maqedonase, për të kërkuar largimin e Mickovskit. Ky vendim sipas Jançev bazohet në paralajmërimet kundër protestë nga Aleksander Pandov, akt ky i cili sipas tij mund t’i vë në konflikt fizik dy grupet e interesit. Rrezik shtesë sipas Jançev paraqet edhe grumbullimi i njerëzve të cilët kanë shprehur interes të protestojnë.

“Vendosëm që protestat t’i mbajmë në një formë tjetër dhe ta dërgojmë porosinë në vend duke iu përmbajtur protokolleve shëndetësore. Mickoskit do t’i dërgojmë porosi përmes konferenca për shtyp nga çdo komitet komunal”, tha Mitko Jançev, Kryetar i Kavadarit.

Ndaj paralajmërimit paraprak të Jançev, kryetari i Institutit Patriotik të VMRO-DPMNE-së, Aleksander Pandov u kundërpërgjigj me protestë të anëtarësisë së VMRO-së.

Mund ta thërrasësh edhe Vicen. Shkoni më njëri-tjetrin. Kemi çfarë t’i themi edhe atij. Pas asaj përsëri bashkë do të festoni. Të kujtohet? Njëjtë sikur u bëre nënkryetar i VMRO-DPMNE-së – deklaroi Aleksander Pandov, kryetar i Institutit Patriotik të VMRO-DPMNE-së.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Filipçe: Lufta kundër virusit do të vazhdojë edhe në vitin 2021

T E

Ditët në vazhdim Mickoski takohet me Orban dhe Jansha

T E

Jonuz: Do të ishte mirë me zgjedhjet lokale të kemi dhe një palë zgjedhje parlamentare

E.E.

Është formuar grup i punës për ndryshime të Kodit zgjedhor

E.E.

Mitreski: Opozita në Parlament bllokon gjithçka që është në interes të qytetarëve

E.E.

Prap gjuhë e urrejtjes, maqedonasi fyen Enis Bardhin. A do të reagon MPB?

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...