Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Janë 368 mijë vaksina falas”, Manastirliu: Mbrojmë stafet mjekësore dhe grupet më të rrezikuara

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, thekson përmes një postimi në ‘Facebook’ se po garantohet një proces vaksinimi i sigurt dhe efikas kundërt gripit, ndërkohë që janë 368 mijë vaksina falas për grupet e riskuara.

Ministria bën të ditur se po vijon vaksinimi për të gjithë personat me sëmundje kronikë, personat mbi 65 vjeç, personat me dëmtime të imunitetit, pavarësisht moshës që ata kanë.

Postimi i Ministres Manastirliu:

Mirënjohëse për punën e palodhur të vaksinatoreve dhe ekspertëve të vaksinimit që po i përgjigjen me profesionalizëm e përkushtim qytetarëve, duke garantuar një proces vaksinimi të sigurt dhe efikas kundër gripit, në të gjithë qendrat shëndetësore në vend, në zbatim të strategjisë së Vjeshtë-Dimrit

368,000 vaksina #falas

Mbrojmë stafet mjekësore, të moshuarit dhe grupet më të rrezikuara me vaksinat falas kundër gripit sezonal.

Postime të ngjashme

Mbyti gruan dhe fajësonte shqiptarët, arrestohet greku

Dafina Vidishiqi

Ministri gjerman i përgjigjet Manastirliut: Ballkani pa rrezik

Dafina Vidishiqi

Basha nis reformimin e partisë

Bekim Laçi

Dorëhiqet drejtori i IKMT-së në Shkodër

Bekim Laçi

Negociatat, Xhaçka në SEECP: Provë besueshmërie dhe mbështetjeje për bashkëpunimin rajonal

Bekim Laçi

Pastrohet Sazani/ Deri dje tabu, sot i hapur për pushues vendas dhe të huaj

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...