Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Janë gjetur katër migrantë në “mercedes” në fshatin Bansko në Strumicë

Shkup, 28 shkurt – Policia dje në fshatin Bansko në Strumicë, gjatë kontrollit në automjetin “Mercedes” me targa të Gostivarit, ka gjetur katër persona – migrantë.

Në kumtesën e sotme nga MPB-ja thuhet se dje rreth orës 11:30, punonjës policorë e kanë privuar nga liria N.A. (35) nga f. Banicë e Poshtme, Gostivar, për shkak se gjatë kontrollit në automjetin “mercedes” me targa të Gostivarit, të cilin e ka drejtuar, janë gjetur migrantë. Ai u dërgua në stacionin policor, ndërsa migrantët janë dërguar në Qendrën e pranimit për tranzit “Vinojug” – Gjevgjeli.

Pas dokumentimit të tërësishëm të rastit, qëndron në kumtesë, kundër N.A. do të ngritet kallzim adekuat penal.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Disa persona në Prishtinë e rrahin një femër dhe e detyrojnë të abortojë

S.B.

EMRAT/ Ish-kryeplaku dhe i biri në krye të grupit të trafikut të drogës! Si bëhej shitja nga Korça në Fier

S.B.

Një automjet me 12 emigrantë është rrokullisur derisa po ikte nga policia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...