Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Janë gjobitur 182 shoferë vetëm nga Çairi

Shkup, 18 nëntor – Zhurnal.mk – Në territorin e Çairit vetëm dje janë shqiptuar gjithsej 182 gjoba, prej të cilave 29 janë për vozitje pa patent shofer, informon Zhurnal.

Për vetura të paregjistruara janë sanksionuar 17 shoferë, ndërsa shtatë sanksione janë shqiptuar për mos mbajtje të maskës.

Sanksionet janë në korniza të kontrolleve të përforcuara të policisë në fushën e komunikacionit, ndërsa nga MPB njoftojnë se kontrollet do të vazhdojnë edhe ditëve në vazhdim.

“Apelojmë qytetarët të respektojnë rregullat e komunikacionit me qëllim që të rritet siguria në komunikacion”, thuhet në njoftimin e MPB-së.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...