Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Jane Milanov zgjidhet ushtrues detyre kryetar komune në Shtip

Shtip, 14 tetor – Këshilltarët sot në seancën e 40-të online të Këshillit të Komunës Shtip zgjodhën Jane Milanov si kryetar të përkohshëm të Komunës, i cili më parë kryen funksionin e nënkryetarit pas largimit të Blagoj Bochvarski në postin e Ministrit për transport dhe lidhje.

Milanov ishte propozimi i vetëm për këtë funksion i propozuar nga një këshilltar në Këshillin e Komunës së Shtipit dhe nga shumica e këshilltarëve ai u zgjodh unanimisht.

Milanov pozicionin e ushtruesit të detyrës kryetari i Komunës së Shtipit do ta kryejë atë deri në zgjedhjet e parakohshme për kryetar komune, të cilat do të mbahen më 13 dhe 27 dhjetor

Milanov theksoi sot para gazetarëve se do të vazhdojë me projektet aktuale dhe obligimet e përditshme të vetëqeverisjes lokale në mënyrë që të funksionojë mirë qyteti.

Postime të ngjashme

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...