Janë përcaktuar marrëveshjet të cilat do të nënshkruhen në mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Kosovës të enjten

Shkup, 14 shtator  – Qeveria në mbledhjen e sotme e përcaktoi pakon e marrëveshjeve dhe memorandumeve për bashkëpunim me Republikën e Kosovës, të cilat janë paraparë të nënshkruhen në mbledhjen e përbashkët të të dyja qeverive.

 

Siç bëhet e ditur në kumtesën e shërbimit qeveritar për media, mbledhja e përbashkët e qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të mbahet në Shkup më 16 shtator.

Related posts

Rritje për 75% të transaksioneve online në 3 muajt e parë të këtij viti

Z H

Nga nesër qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të aplikojnë për pasaportave me emrin e ri

R Zh

Mësimi në katër shkolla të mesme në Gostivar pret leje nga Komisioni për sëmundje infektive

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com