Janë regjistruar 392 raste të reja me Kovid-19, 339 të shëruar dhe 17 të vdekur

Shkup, 25 shtator – Në 24 orët e fundit janë regjistruar 392 raste të reja me Kovid-19 nga 4.633 testime të bëra. Është raportuar për 339 pacientë të shëruar dhe 17 të vdekur, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Nga numri i të infektuarve me Kovid-19, 180 janë nga Shkupi, 32 nga Kumanova, Kavadari-20, Manastiri-18. Koçani-17, Prilepi dhe Velesi nga 16, Kërçova-14, Tetovë, Ohër dhe Shtip nga 11, Gjevgjeli dhe Kriva Pallankë nga 7. Kratova-6, Radovishi dhe Vallandova nga 4, Resnja dhe Probishtipi nga 3, Gostivari, Strumica, Dellçeva dhe Vinica nga 2, Negotina, Dibra, Berova dhe Demir Kapija nga 1.

Janë regjistruar 339 pacientë të shëruar edhe atë: nga Shkupi-195, Tetova-16, Velesi dhe Strumica nga 14, Kavadari dhe Radovishi nga 11, Koçani dhe Prilepi nga 9, Kërçova -8, Gostivari-7, Shtipi dhe Shën Nikolla nga 6, Resnja dhe Negotina nga 5, Manastiri-4, Gjevgjelia, Berova dhe Makedonski Brodi nga 3, kumanova, Vallandova dhe Probishtipi nga 2, Viniuca, Dibra, Bogdanci dhe Pehçeva nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 17 persona: 8 nga Shkupi (98, 92, 79, 79, 29, 74, 69 dhe 69), 2 nga Koçani (89 dhe 82) dhe nga një nga Gostivari (80), Tetova (46), Velesi (78), Radovishi (68), Shtipi (66), Manastiri (86) dhe Vallandova (85).

Të gjithë personat e paraqitur kanë vdekur në kushte spitalore.

Janë kryer 4.633 teste përmes: ISHP-286, QSHP Shkup-62, QSHP Manastir-77, QSHP Prilep-53, QSHP Tetovë-48, QSHP Kumanovë-61, Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile-0, Mjekësia Ligjore-4, Spitali laboratorik Kozle-0, KU Pulmologji me alergologji-0, SPQ “8 Shtatori”-0, Instituti i Mikrobiologjisë-26, Zhan Mitrev (Filipi i Dytë) -134, Avicena-339, Biotek-372, Sistina-84, Laboratori Lab -285, Sinlab-37, Remedika-14, Fertilitet-66, Genea-12, Laboratori Nikob-620, VFV Medikal-79, Eli Medika-119, Rojal Medika-40, ISHP dhe ISHP (test i shpejtë)-gjithsej 1,815.

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.274.003 testime për Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me KOVID në vend nga fillimi i epidemisë është 189.551, numri i pacientëve të shëruar është 170/734, i të vdekurve është 6.577, ndërsa numri i rasteve aktive arrin 12.240.

Related posts

Pendarovski, Cërvenkovski dhe Ivanovi në tubim shkencor në ASHAM

D V

GAZI BABË, diell, fytyra të buzëqeshura dhe mikëpritje e sinqertë

D V

Ka filluar pagesa e pensioneve të gushtit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More