Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Janë regjistruar disa lëkundje të tërmetit në vend

Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup mëngjesin e sotëm ka regjistruar një seri tërmetesh me epiqendër 50 km në jugperëndim të Shkupit, me origjinë nga zona e epiqendrës Gostivar – Tetovë, transmeton Alsat. Sipas Observatorit Sizmologjik, gjithsej janë ndjerë pesë tërmete, respektivisht në orën 1:36 pas mesnate janë ndjerë lëkundje me intensitet prej 3.5 shkallëve sipas Rihterit, në ora 2:29 të mëngjesit është regjistruar lëkundje prej 3.2 në shkallëve sipas Rihterit, kanë vijuar lëkundje prej 3.1 shkallëve sipas Richter në ora 2:48. Në ora 3:39 është regjistruar dridhje prej 2.6 shkallëve sipas Rihterit, ndërsa në orën 7:44 është regjistruar tërmet me intensitet 3.7 sipas shkallës Rihter.

Postime të ngjashme

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...