Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Janë sanksionuar 155 shoferë në Shkup

Shkup, 28 janar – Janë shqiptuar 155 masa gjatë kontrolleve të përforcuara të veprimit në komunikacion të zbatuara dje në territorin e Qytetit të Shkupit, kumtoi Ministria e Punëve të Brendnshme.

Mes masave të shqiptuara tetë janë për vozitje pa patentë shoferi, gjashtë për automjete të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, nëntë për kalim në semafor të mbyllur (dritë të kuqe), tre sanksione për menaxhim nën ndikimin e alkoolit, pesë për shfrytëzimin e celularit, ndërsa tetë masa për mos shfrytëzimin e rripit.

Kontrollet e përforcuara të trafikut nga Ministria e Punëve të Brendshme paralajmërojnë se ato do të vazhdojnë në ditët në vijim. (Zhurnal.mk)

Gjithashtu nga MPB-ja apelojnë tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit që të rritet siguria në komunikacion. 

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...