Januzaj i shënon gol Monacos

Në kuadër të ndeshjeve parapërgatitore të skuadrave para edicionit të ri, Real Sociedadi dhe Monaco kanë zhvilluar një ndeshje miqësore.

 

Në sfidën e zhvilluar në Reale Arena, rezultati u zhbllokua që në minutat e para të takimit, ndërsa të parët shënuan vendasit. Ekipi spanjoll arriti të realizonte falë anësorit shqiptar, Adnan Januzaj, i cili e gjeti rrjetën në minutën e pestë.

Futbollisti që e ka përfaqësuar Belgjikën goditi në vijë të zonës dhe e la të pashpresë portierin kundërshtar.

Ky është një sinjal i mirë se 26-vjeçari mund të ketë një sezon solid.

Related posts

Juventusi synon në janar ‘goditje’ të trefishtë

D V

Andi Zeqiri gjen golin e parë me Brighton, shënon ndaj Cardiff në EFL Cup

D V

Pioli ka treguar gabimet e Milanit në humbjen nga Liverpooli

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More