Januzaj shënon gol të bukur në Ligën e Evropës ndaj PSV Eindhoven

Adnan Januzaj ka vazhduar me formë të mirë për skuadrën e tij Real Sociedad.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar gol në Ligën e Evropës, në përballjen që Sociedad po e zhvillon ndaj PSV Eindhoven.

Në fakt ishte ekipi vendas që kaluan të parët në epërsi me anë të Mario Gotzes.

Por në minutën e 34-të të ndeshjes, Adnan Januzaj doli në skenë për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Istogasi pranoi një top të bukur në zonë nga Zaldua dhe arriti të shënoj me qetësi për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Sociedad vetëm pesë minuta më vonë shënoi për 1-2 me Aleksander Isak duke shkuar në pushim prej 15 minutave me epërsi ndaj PSV Eindhoven. 

Related posts

Prishtina dhe Ballkani sot nisin sezonin e ri, përballen me skuadrat e inkuadruara në elitë

D V

Griezmann mund të zëvendësojë Ronaldon te Juventusi

D V

Kampionët italianë të vitit 1982 letër Kombëtares para sfidës finale: Guxoni të ëndërroni, zbrisni në Wembley dhe jepni gjithçka nga vetja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More