Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Japonezi që ofron vetën “me qira”

Zhurnal Ads

Një person nga Japonia ka ndërmarrë veprimin më të çuditshëm ndonjëherë, duke e ofruar vetën me qira.

Shoji Morimoto, 37 vjeçar nga Tokio kërkon 10 mijë jena, apo rreth 80 euro dhe heqjen e shpenzimeve për udhëtim e ushqim, për ta shoqëruar këdo që ka nevojë, shkruan The Independent.

Mirëpo, ai nuk do të bëjë asgjë tjetër përveç se të “hajë, pijë dhe të përgjigjet shkurt në ndonjë pyetje”.

Me këtë veprim, japonezi ka tërhequr vëmendjen e shumë ndjekësve në rrjetet sociale e po ashtu edhe shumtë klientëve.

Morimoto për herë të parë i ka ofruar shërbimet e tij në vitin 2018.

“Unë e ofroj vetën me qira si një person që nuk bënë asgjë. Është e vështirë për ju që të hyni në një dyqan të vetëm? A po ju duhet një lojtar në ekipin tuaj? A po ju duhet dikush që t’ju bëjë shoqëri? Nuk bëjë çdo gjë, përveç gjërave të lehta”, kishte shkruar atë kohë në Twitter.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Njëzetvjeçari rus i vë flakën Mercedes AMG GT 63 S që kushton 150 mijë dollarë

admin

Vdes gruaja më e vjetër në Britani

admin

Zbulohen 13 arkivole 2500 vjeçare në Egjipt

admin

Shitje në ankand me një çmim rekord një ilustrim në kopertinën e librit të Tintin

S.B.

Në morg, gruaja tha se është ai, pastaj e varrosën – burri i saj kthehet në shtëpinë e tyre në Honduras, katër ditë pas funeralit

S.B.

Misioni i NASA-s prek me sukses asteroidin Bennu

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...