Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Japoni: Bora bllokon rreth një mijë shoferë në autostradën e ngrirë

Ekipet e shpëtimit po përpiqen të lirojnë më shumë se 1.000 automjete të cilat janë bllokuar në një autostradë për dy ditë pasi një stuhi e madhe dëbore goditi Japoninë.

Autoritetet u kanë shpërndarë ushqim, karburant dhe batanije shoferëve në autostradën Kanetsu, e cila lidh kryeqytetin Tokio me Niigata, në veri.

Bora, e cila filloi të mërkurën në mbrëmje, ka shkaktuar bllokime të shumta trafiku përgjatë rrugës.

Ajo ka lënë gjithashtu më shumë se 10,000 shtëpi në veri dhe perëndim pa energji elektrike.

Postime të ngjashme

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

S.B.

Partia e kryeministrit hungarez, Viktor Orban largohet nga grupi i Partive Popullore Evropiane

S.B.

Greqia pas termetit, gurë mbi vetura e njerëz të tmerruar, kështu u përjetua tërmeti i fuqishëm në Greqi

S.B.

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...