Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

“Java e produkteve maqedonase”në Bukuresht

Bukuresht, 14 qershor – Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, së bashku me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe ambasadorin e Maqedonisë së Veriut në Rumani, Gabriel Atanasov, Bukuresht, do të hapin promovimin njëjavor të brendshme bujqësore dhe ushqimore “Java e produkteve maqedonase”.

Ngjarja, siç njoftojnë nga MBPEU do të zhvillohet, në ndërtesën e Dhomës Tregtare Rumune në Bukuresht.

Para hyrjes në sallë, do të ketë stenda me produkte vendore nga RMV-ja të disa kompanive, të cilat do të prezantohen me markat e tyre dhe të cilat janë të destinuara për provë për mysafirët e ngjarjes dhe për të gjithë vizitorët të cilët në ditët në vijim do të vizitojnë promovimin, i cili zgjat deri më 18 qershor të vitit 2021

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...