Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Javën e ardhëshme vendoset në votim Ligji për regjistrim

Shkup, 17 janar – Kuvendi pardje përfundoi me debatin mbi Propozim-ligjin për regjistrimin e popullsisë. Regjistrimi nuk është bërë për 19 vite, ndërsa nga java e ardhme Ligji për regjistrimin e popullsisë pritet të votohet.

LSDM thotë se me regjistrim të suksesshëm fitojnë qytetarët dhe shteti, ndërsa partia opozitare maqedonase përsëriti se po përgatit aksion për mbledhjen e nënshkrimeve për ta anuluar këtë ligj.

Nga VMRO-ja theksojnë se po përgatisin dokumente që duhet të çohen në Ministrinë e Shëndetësisë për t’u zbatuar aksione për mbledhjen e nënshkrimeve në teren.

Zëdhënësi i VMRO-së, Naum Stoikovski e përsëriti qëndrimin se ligji është pa metodologji dhe përmban indicie për operacion politik dhe jo statistikor.

Postime të ngjashme

Karantinë 14 ditë për personat që vijnë nga Afrika

Z H

Azeski apel të sigurohet qarkullim i pandërprerë i mallrave drejt Selanikut

Z H

Qeveria: Raporti më i ri i Fridom Haus konstatoi përparim me vlerësim pozitiv për reformat

Z H

Zaev do ta teston votëbesimin e Qeverisë në Kuvend

R Zh

VMRO-DPMNE parashtroi Propozim ligj për ndërprerje të validitetit të ligjit për regjistrim

R Zh

Alternativa për nënshtetësinë: Zaev ka humbur rrugën në oborr

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...