Maqedoni

Javën tjetër vendoset për qëndrimin ditor në çerdhe

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Të hënën Komisioni për sëmundje ngjitëse do të vendosë nëse fëmijët nëpër çerdhe do të mund të qëndrojnë tërë ditën në këto institucione përkujdesi.

Në analizimin e shifrave të foshnjave dhe kapaciteteve të çerdheve, epidemiologët gjatë fundjavës do të japin konstatimet se ku dhe sa fëmijë mund të jenë në kujdesin e edukatoreve edhe pas mbarimit të orarit.

Sot Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se në mbledhjen e së hënës do të merret një vendim pozitiv për këtë çështje.

Postime të ngjashme

LSDM: Mickoski tenton të përfitojë nga viktimat e coronavirusit

XH,I

474 pacientë mjekohen në Covid-qendrat në Shkup

T E

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zv/ministrave

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...