Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Jeepi feston ditëlindjen e 80-të me dy modele speciale Renegade dhe Wrangler

Jeep ka lansuar modele të veçanta të SUV-ëve, Renegarde dhe Wrangler, në përvjetorin e 80-të të vet, shkruan AutoExpress.

Dy versionet mund të porositen në Britani nga pranvera, ndonëse nuk ka çmime të konfirmuara.

Në këto modele do të jetë edhe logo e 80 vjetorit të Jeepit.

Modeli i veçantë i Renegadet do të përfshijë llamba LED të përparme, të mjegullës dhe po ashtu xhama të pasëm të privatësisë. Blerësit po ashtu do të kenë mundësinë të zgjedhin mes dy motorëve me benzinë – 1.0 litra me tre cilindra, apo 1.3 litra me katër cilindra.

Wrangler po ashtu do të ketë drita LED, por motori do të jetë 2.0 litra turbo me katër cilindra.

Postime të ngjashme

Audi RS3 me rekord të ri

D V

Novitec ka përgatitur një Ferrari 812 GTS më të gjerë, më të ulët, më të shpejtë dhe madje më të fortë

D V

Audi Quattro prodhim i vitit 1980 shitet me çmim rekord, për 163.000 funte – ka vetëm 9.700 milje të kaluara në 30 vite “jetë”

D V

Lamborghini Miura, e cila ka kaluar më shumë se 40 vjet në garazh, do të dalë në ankand

D V

Veturat luksoze po shkatërrohen në “varrezat” kineze

D V

Domethënia e logos – Tesla!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...