Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

“Jeni heronj”/ Lot në gjyqin për rojet bregdetare, nëna mbron djalin: Jam krenare, mos më qaj!

Në Gjykatën e Vlorës u zhvillua këtë të premte seanca gjyqësore për pesë rojet bregdetare që u arrestuan një ditë më parë, të akuzuar se kanë shpërdoruar detyrën.

Seanca u karakterizua nga momente prekëse. Familjarët e të arrestuarve u përlotën, ndërsa nuk munguna lotët as nga të prangosurit. Familjarët shprehën të gjithë mbështetjen e tyre për ta dhe i quajtën heronj se kanë shpëtuar jetë njerëzish.

“Nuk ka bërë asgjë, ka shpëtuar 55 jetë njerëzish. Ishte në krye të detyrës, qeveria të merret me skafistët, me kriminelët, jo me njerëzit e ndershëm. Djali im ishte me forcat e NATO-s, bëri stërvitje. Jam krenare se ka mbrojtur jetën e njerëzve. Ku ishte policia kufitare? Çfarë do të bënin 5 veta me 55 veta? Mbrojtën fëmijët që qanin, ulërinin, nuk u morën me maskarallëqe”, tha nëna e një prej të arrestuarve, Sejfulla Bejaj, për mediat.

Të arrestuarit mohojnë të kenë kryer krim. Ata janë nën akuzë se lanë të arratiset drejtuesin e gomones, gjatë një operacioni të zhvilluar në janar për shpëtimin e klandestinëve.

Postime të ngjashme

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...