Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Jep dorëheqje U.D të drejtorit në Trepçë, sot ose nesër minatorëve u dalin rrogat

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Numri i minatorëve kosovarë që po ngujohen nën tokë po vazhdon të rritet, në shenjë proteste për mosekzekutimin e pagave.

Duke parë gjendjen aktuale dhe grevat që kanë nisur nga minatorët, pas një mbledhje të Bordit të Trepçës, të mbajtur sot ka dhënë dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli.

“Të nderuar minatorë kryeshefi ekzekutiv Hysen Vrajolli ka dhënë dorëheqjen nga pozita U.D. kryeshef ekzekutiv i Trepça Sh.A.”, njofton Sindikata e Re e Trepçës.

Kjo sindikatë u bën thirrje minatorëve të ndërpresin grevën, pasi ju siguron se nesër në mëngjes do t’iu dalin pagat.

“Mjetet që i ka nda qeveria e Kosovës dalin sot ose nesër në mëngjes në xhirollogarinë e Trepça Sh.A. (informatat janë të sakta). Ne si si Sindikatë e re ju ftojmë që të ndërpritet greva dhe të fillojmë me punën”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...