Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Jep dorëheqjen drejtoresha e qeverisë Rama

Drejtoresha e përgjithshme e Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor, Rudina Dëgjoni ka dhënë dorëheqjen nga detyre diten e sotme.

Burime të abcnews konfirmojnë dorëheqjen e Dëgjonit por nga ana tjeter ende nuk dihen detaje rreth arsyes që e kanë çuar atë të heq dorë nga posti që mbante.

Ne vend te drejtoreshes se dorehequr mesohet se është emëruar Elisa Berziu.

Nga ana tjeter eshte per tu theksuar se drejtoria ku ka ndodhur ky rotacion eshte nje nga me te rendesishmet jo vetem per shebimet qe mbulon por edhe per fondet e medha qe qarkullon nga buxheti i shtetit./lajmifundit.al

Postime të ngjashme

Ilir Meta: “Kam një paralajmërim, për kryeministrin”

N E

Analizë / Hartë e re për Ballkanin, Maqedonia do të shndërrohej në teatrin më të përgjakshëm të tragjedisë së re të njohur si “ZGJIDHJA”!

R Zh

Ilir Meta: ” “Çdo pikë gjaku që derdhet në fushatë është përgjegjësi personale e Edi Ramës, e Ardi Veliut”

N E

Edi Rama: “Plagosja e Kavajës e patolerueshme”

N E

Flet babai i autorit të sulmit në xhami: Ai ndjente që e ndiqnin persona nga mbrapa

N E

Ilir Meta dhe Lulzim Basha drejt Kavajës

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...