Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

“Jeta pas vdekjes”: Një burrë gjerman rrëfen ‘përvojën e tij’ – pretendon se kishte parë Jezusin!

Pavarësisht nga një mungesë e dukshme e provave rreth ekzistencës së një jete të përtejme, shumë njerëz besojnë në jetën pas vdekjes.

Një nga rrëfimet më të jashtëzakonshme të jetës së përtejme mbërriti kohët e fundit nga një burrë – i njohur vetëm si Alfred A për të mbrojtur anonimitetin e tij.

Burri gjerman ndau përvojën e tij në dukje “shpirtërore” pasi konsumoi ilaçet kundër dhimbjes së gruas së tij.

Ai tha: “Po dremitja për ca kohë. Kur papritmas, u tremba sepse kisha dalë nga trupi im”, shkruan Express.co.uk.

“Isha zgjuar plotësisht dhe notoja mbi trupin tim. Unë u largova nga dhoma dhe shtëpia. Gradualisht, unë u bëra i vetëdijshëm për praninë e qenieve shpirtërore”, tha Alfred.

Në këtë pikë, burri mendon se ai shkoi në një udhëtim të jashtëzakonshëm.

Ai tha: “Unë po vrapoja nëpër botë me një shpejtësi të mahnitshme. E vetmja gjë që perceptova ishte alternimi i ngjyrave të ndryshme dhe intensiteti i dritës”.

“Më në fund, arrita në destinacion. Edhe pse ishte errësirë, unë shihja qartë se isha duke qëndruar në breg të një liqeni. Nuk kisha kohë të mendoja për gjendjen time sepse mund të shihja një anije larg”.

“Duke qëndruar drejt në barkë, ishte një burrë që mbante një fener dhe ai po shikonte drejt meje. Unë menjëherë e njoha atë. Ishte Jezusi”!

Për fat të mirë për Alfred, shpejt iu kthye vetëdija.

“Si u ktheva në trupin tim, nuk e di. Unë kam qenë në koma për tre ditë në shtëpi, dhe më vonë në kujdesin intensiv.

Sidoqoftë, ekspertët mjekësorë janë plotësisht të pa bindur për përvoja të tilla.

Një nga teoritë më të njohura sugjeron që këto janë halucinacione të shkaktuara nga qelizat e trurit që vdesin gjatë një momenti traume.

Postime të ngjashme

Kina do ta bëjë “një vijë ndarëse” në majë të Everestit

S.B.

Erërat që frynin me shpejtësi mbi 150 km/h shkulën panelet e xhamit që shërbenin si dysheme në urën 300 metra të lartë, turisti kinez mbetet i varur në rrethojën mbrojtëse

S.B.

Në mes të ditës, dy burra sulmojnë njëri-tjetrin me hanxhar në Angli – ndërsa dëshmitarët ulërinin të tmerruar

S.B.

Rekruti amerikan me çdo kusht dëshironte të shkonte në shtëpi, “rrëmbeu” autobusin e shkollës me nxënës – por u arrestuar nga policia

S.B.

50 vjeçarja pretendon se është rrëmbyer nga alienët, thotë se ka dhe fakte

S.B.

Analisti sportiv turk thyen me çekiç frigoriferin në emision

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...