Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Jo vetëm Dua Lipa, edhe Ava Max fiton çmim në eventin e rëndësishëm LOS40 Music Awards 2020

Artistja Dua Lipa nuk është shqiptarja e vetme që është shopërblyer me çmime në atë që njihet si mbrëmja më e madhe muzikore e ndarjes së çmimeve në Spanjë.

Teksa Lipa mori me vete dy kupa në shtëpi nga LOS40 Music Awards, edhe shqiptarja tjetër e famshme, Ava Max, ka arritur të marrë një çmim.

Ava Max është shpërblyer në këtë mbrëmje me çmimin “Klipi më i mirë” për kategorinë kombëtare, respektivisht kategorinë spanjolle në këtë rast.

Ajo arriti të fitojë për klipin e saj “Tabu”, në bashkëpunim me artistin e famshëm latin Pablo Alboran.

Dyshja në fjalë kanë lënë prapa klipet “La mentira” nga Dani Martín, “4 besos” nga Lola Índigo, Raw Alejandro dhe Lalo Ebratt, “Mariposa” nga Pablo López dhe “Enemigos” nga Aitana dhe Reik.

Ndërkohë, Dua Lipa u shpërblye në kategorinë e çmimeve ndërkombëtare, me çmimet “Artistja më e mirë internacionale” dhe “Albumi më i mirë internacional” për albumin “Future Nostalgia”.

Ndryshua nga Dua e cila ishte prezente virtualisht për të pranuar çmimet, këngëtarja nga Shqipëria nuk u paraqit virtualisht për të marrë çmimin që ajo dhe Pablo fituan.

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...