Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Jo-zyrtare: Kjo është pamja e parë e prezantuar e Pixel 5 aktual!

Në fillim të këtij muaji, Google prezantoi tre telefona Pixel, njëri prej të cilëve u lansua javën e kaluar.

Pixel 4a fillimisht pritej të debutonte në konferencën e zhvilluesve të Google I / O në maj, por planet e kompanisë ndryshuan pas shpërthimit të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, i cili më pas u shndërrua në një pandemi.

Tre muaj më vonë, Pixel 4a është në dispozicion për blerje, por Google konfirmoi gjithashtu se Pixel 4a (5G) dhe Pixel 5 po vijnë këtë vjeshtë.

Google lansoi modelin Pixel 4a (5G) dhe Pixel 5 në fillim të këtij muaji, dhe fundjavën e kaluar fotot live të të dy telefonave u shfaqen në internet.

Sipas një rrjedhje që është bërë së fundmi online, Pixel 4a (5G) dhe Pixel 5 do të vijnë me procesorin Snapdragon 765G, një panel të pasme prej plastike me një sensor të gjurmëve të gishtërinjve, dhe të njëjtën kamerë si Pixel 4.

Rrjedhjet e mëparshme kanë sugjeruar që Pixel 4a (5G) dhe Pixel do të debutojnë më 30 shtator, megjithëse një version i bardhë i Pixel 5 duhet të nisë pak më vonë, me gjasë në tetor.

Google së shpejti duhet të ndajë më shumë informacione në lidhje me dy telefonat e tjerë që dalin në vitin 2020, por gjatë fundjavës, një përdorues i Reddit postoi foto të pretenduara dhe specifika të dy modeleve të reja, Pixel 4a (5G) dhe Pixel 5.

Siç pritej, të dy telefonat janë praktikisht identikë me Pixel 4a që kompania lansoi javën e kaluar.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...