Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Joe Biden: Ballkani Perëndimor, ndër prioritetet e mia

Zhurnal Ads

”Një Bashkim Europian i fortë është interesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, deklaroi presidenti i zgjedhur Joe Biden në një telefonatë me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, së cilës i përsëriti angazhimin për të thelluar dhe rigjallëruar marrëdhëniet SHBA-BE.

Ky angazhimi u konfirmua edhe në një bisedë telefonike mes Biden dhe presidentit të Këshillit Europian Charles Michel.

Presidenti i zgjedhur theksoi se ”pandemia dhe shërimi janë ndër përparësitë kryesore të bashkëpunimit ekonomik dhe klimatik”.

”Ballkani Perëndimor, Irani, Bjellorusia dhe Ukraina do të jenë ndër prioritetet tona”, sipas presidentit të zgjedhur Biden.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zëdhënësja e Trump rezulton pozitive me Covid

admin

OBSH: 37 milionë në botë me COVID-19

admin

Gjykatësi më i lartë i Bosnjës do të japë dorëheqje pas akuzave për korrupsion

T E

Mbi 10 mijë raste të reja me koronavirus në Britani

admin

Vendi i dytë më i populluar në botë gati të nisë vaskinimin kundër Covid

T E

Trump kthehet në Zyrën Ovale, then karantinën

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...