Joe Biden i dhuron Boris Johnsonit një biçikletë me ngjyra të flamurit të Britanisë së Madhe

Në samitin e sivjetmë të G7-së që po mbahet në Britani të Madhe, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i ka dhuruar kryeministrit britanik Boris Johnson një biçikletë me ngjyra dhe flamurin e Britanisë së Madhe.

 

Edhe pse për prodhimin e një biçiklete të tillë nevojiten afro 18 muaj, kompania e vogël Bilenky Cycle Works nga Philadelphia ka arritur ta bëjë për vetëm disa ditë, transmeton Telegrafi.

E kryeministri britanik përveç biçikletës fitoi edhe një helmetë, në të cilën janë vizatuar flamuri amerikan dhe ai britanik.

Arsyeja pse Biden vendosi për një dhuratë të tillë, është që e di që Johnson shumicën e punëve të tij në Londër i kryen duke vozitur biçikletën.

Në anën tjetër, Johnson i dhuroi Bidenit një fotografi të muralit të Frederic Douglas.

Related posts

U kap duke u puthur me ndihmësen e tij dhe u akuzua për shkeljen e masave – jep dorëheqje sekretari britanik i Shëndetësisë

Redaksia

Ish-nënpresidenti afgan nga Panjshiri: Po sulmohemi nga talebanët dhe al-Qaeda

D V

Gjykata Evropiane e Drejtësisë dënon Gjermaninë për ajrin e ndotur

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More