Bota

Joe Biden ia kujton Trumpit se maska është për t’i mbrojtur të tjerët

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë se nuk është i befasur nga infektimi i Donald Trumpit me koronavirusit, duke thënë se përdorimi i maskave ka rëndësi.

Duke folur për televizionin NBC gjatë një organizimi në Florida, ish-nënpresidenti e kritikoi kreun e Shtëpisë së Bardhë për heqjen e maskës për të bërë fotografi pas kthimit në Shtëpinë e Bardhë.

“Maskat kanë peshë. Këto maska, ato kanë peshë. Kjo ka peshë. Shpëton jetë, e parandalon përhapjen e sëmundjeve. Distanca sociale – gjëja e vetme që dëgjova ishte një nga postimet në Twitter që thoshte se, e dini, mos u brengosni shumë për tërë këtë, në fakt. Ka shumë për t’u shqetësuar.

Pak kohë pas rikthimit në Shtëpinë e Bardhë, Trumpi e publikoi një video triumfuese, në të cilën pretendoi se e ka kaluar virusin, duke u thënë amerikanëve: Mos e lejoni që t’ju mbizotërojë. Mos u frikësoni nga ai. Ju do ta mposhtni atë”.

Ndryshe nga Trumpi, Joe Biden ka zbatuar protokolle më të rrepta për mbrojtje nga virusi i ri, duke mbajtur tubime më të vogla. Në tubimet e tij, gazetarët dhe të tjerët testohen disa herë dhe duhet ta mbajnë distancën sociale, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta Express.

Postime të ngjashme

Sllovenia me masa të reja kundër pandemisë

admin

Holandë, fillojnë masa të reja të kufizimit, mbyllen baret dhe restorantet

admin

Irani thotë se ka përfunduar embargoja e OKB-së për armët

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...