Johnson: Të përfundojmë vaksinimin antiCOVID në botë deri në fund të 2022

Përfundimi i garës së vaksinimit antiCOVID-19 në të gjitha vendet e botës deri në fund të 2022, është angazhimi që kryeministri britanik, Boris Johnson kërkoi nga presidentët dhe kryeministrat e G7-s, të paktën një javë nga samiti që ai do të presë, nën presidencën e radhës së Britanisë së Bashkuara në Cornouailles, në jugperëndim të Anglisë, raporton ATSh.

“Objektivi është të sigurojmë që një pandemi e tmerrshme si kjo e përjetuar muajt e fundit nga njerëzimi nuk do të ndodhë më kurrë dhe në të njëjtën kohë të ofrojë një udhëzues për rindërtimin post-COVID-19 frymëzuar nga vlerat të demokracisë”, theksoi ai.

Related posts

Biden: SHBA do ta mbrojë Tajvanin nëse sulmohet nga Kina

D V

BE: Mbi 5 miliardë euro ndihmë për vendet anëtare të prekura nga Brexit

D V

Koreja e Veriut ka mungesë ushqimesh prej 860 mijë tonësh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More