Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Jolie nxjerr në shitje pikturën e Winston Churchill, ku është vizatuar një xhami në Marok

Angelina Jolie ka nxjerrë në shitje një pikturë, të cilën e ka vizatuar ish-kryeministri britanik, Winston Churchill, në Luftën e Dytë Botërore.

Është fjala për një dhuratë që e kishte marrë nga ish-bashkëshorti i saj, Brad Pitt, vlera e të cilës është 3.4 milionë dollarë. Në pikturë ndodhet xhamia Kutubiyya në qytetin maroken, Marrakesh.

Churchill e kishte vizatuar pas konferencës në Kazablanka në janar të vitit 1943 dhe më pas ia kishte dhuruar ish-presidentit amerikan, Franklin Roosevelt.

Në konferencë, lideri britanik dhe ai amerikan ishin marrë vesh për strategjinë lidhur me vazhdimin e luftës kundër Gjermanisë naziste.

Pitt e kishte blerë pikturën në vitin 2011 dhe pastaj ia kishte dhuruar aktores hollivudiane, me të cilën asokohe ishin bashkë.

Më herët, në vitet e gjashtëdhjeta, djali i Roosevelt ia kishte shitur një regjisori filmi dhe pastaj për 50 vite e kishte ruajtur një familje në Neë Orleans, nga e cila pastaj e ka blerë aktori.

Piktura pritet të dalë në ankand për shitje më 1 mars të këtij viti.

Postime të ngjashme

“Unë në 2004, Ardian Bujupi sot 2021”, Meda ‘tallet’ me stilin e flokëve të Ardianit

D V

“Qershia mbi tortë”, Anxhelina vjen me imazhe joshëse në rrjete sociale

D V

Katie Price ndan fotografitë e mbuluar me fasha pas një operacioni plastik në Turqi

D V

Arilena dhe Dafina po sjellin duetin e radhës së shpejti

D V

Ana Cheri vë në fokus të pasmet e shtrirë në plazh

D V

Familja Lipa me pushime në jug, Greg Rama poston fotot

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...