Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Jolie shet pikturën e Churchillit për shtatë milionë funte

Një pikturë e ish-kryeministrit britanik, Winston Churchill, e cila ishte pronë e aktores Angelina Jolie, është shitur për shtatë milionë funte në Londër.

Çmimi i shitjes ishte pothuajse katërfishi i vlerësimi më të lartë të para-shitjes, duke e mundur rekordin e parë që ishte shitur për 1.8 milionë funte, shkruan BBC.

Kulla e Xhamisë Koutoubia ishte pikturuar gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe i ishte shitur një të panjohuri.

Piktura në fjalë është cilësuar si “puna më e rëndësishme e Churchillit”, duke shfaqur peisazhin e vetëm të pikturuar të asaj kohe.

Churchilli i cilësuar si një artist i mprehtë, u frymëzua nga qyteti marokenë dhe pikturoi Kullën e Xhamisë Koutoubia pas Konferencës së Casablanca në 1943.

Vite më vonë, piktura e famshme përfundoi në duart e aktores Jolie, kur doli në shitje në New York më 2011.

Postime të ngjashme

Me këmishë nate dhe e pa grimuar, Dua Lipa iu thotë “mirëmëngjesi” fansave me poza ku vë në pah dukjen e saj natyrale

S.B.

Dua Lipa sërish pjesë e reklamës së parfumit “Libre”

S.B.

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

S.B.

Kanye West dhe Kim Kardashian kërkojnë të dy kujdestarinë e përbashkët në divorc

S.B.

Bebe Rexha shënon një tjetër sukses të madh, kënga e saj “Meant to be” arrin një miliard dëgjime në Spotify

S.B.

Të famshmit nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...