Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Jorida Tabaku: Lulzim Basha do ta udhëheqë vendin drejt një ekonomie më të fortë. Me programin e PD fitojnë të gjithë

Ish-deputetja Jorida Tabaku  deklaroi se programi ekonomik i Partisë Demokratike, që u prezantua sot është një program qeverisës.

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ Tabaku tha se ky program është i llogaritur në detaje, ndërsa sqaroi se ku do të jetë fokusi. Teksa komentoi deklaratën e Ramës pas reagimit për programin e PD-së, Tabaku e cilësoi këtë një lajm të mirë për faktin se kreu i qeverisë e ka parë dhe e ka dëgjuar.

Tabaku tha se me këtë program fitojnë të gjithë shqiptarët, kurse theksoi se Rama pas zgjedhjeve do jetë në opozitë.

“Rama pas zgjedhjeve do jetë në opozitë. Programi ynë është qeverisës dhe nuk është propagandë. Rama është mësuar me premtime bushe më 2013. Ai kishte listë dëshirash. Ne kemi program të detajuar. Ekonomia shqiptare po lëngon, për shkak të korrupsionit. Ekonomia shqiptare është mirë po qe mirë rinia dhe familje. Ne kemi menduar për të rinjtë dhe për familjen. Duhet të zhbëjmë varfërinë që ekziston në vend. Ne duam të forcojmë shtresën e mesme. me programin tonë, fitojmë të gjithë”, tha Tabaku.

Jorida Tabaku vlerësoi se nën qeverisjen e PD-së do të dyfishohen pagat dhe ndihma sociale.

Rama ka rritur dy herë rrogat e mjekëve shumë pak. Sot, Shqipëria në arsim dhe në shëndetësi jep më pak se çdo vend në rajon. Arsimi u rrit përpara 8 vitesh, sepse u rritën pagat në këtë sektor. Më 25 prill, do të jemi në pushtet. Ne do të investojmë në arsim dhe në shëndetësi. Do të dyfishojmë pagat dhe ndihmën shëndetësore. Do të zhdukim disa taksa shtesë që ka vënë Rama. Sot bëhen tendera luksi. Programi ynë do shënojë rritje ekonomike”, deklaroi Tabaku.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...