Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Jovanoviq kritikon Qeverinë për shitjen e Postës: Fakti që doni të shitni tregon se sa ju intereson

Shkup, 14 tetor – Profesori Branimir Jovanoviq reagoi përmes Facebook për qëllimin e qeverisë për të privatizuar Postën e Maqedonisë.

“Ajo që dëshironi të shisni Postën thjesht tregon se sa ju intereson. Dhe për Postën, dhe për shtetin, dhe për njerëzit. Po, ne e dimë që funksionon me humbje. Ne gjithashtu e dimë pse.

Sepse ju po emëroni kuadro të paaftë dhe të painteresuar të partisë si drejtorë, të cilët shohin vetëm se si të fusin më shumë në xhepat e tyre. Por nëse ju intereson, do ta rregulloni. Ju do të bëni një fitim, ashtu si çdo zyrë tjetër postare në botë. Kjo nuk është aq e vështirë, duke pasur parasysh pasuritë e saj dhe pozicionin e saj dominues në treg.

Thjesht duhet të duash. Por jo, ju nuk dëshironi. Jo të gjithë duan 30 vitet e kaluara. Dhe atëherë pse shteti u shemb dhe pse njerëzit emigruan…”, shkruan Jovanoviq.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

Një autobus doli nga rruga në Demir Hisar – nuk ka udhëtarë të lënduar

R Zh

EBA – Abu Dabi ndihmon RMV-të me 2000 vaksina AntiCovid19

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...