Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

Shkup, 24 shkurt – Prokurori Shtetëror, Ljubomir Joveski tha se mund të ndryshohet masa e paraburgimit për Sasho Mijallkovin pas shqiptimit të vendimit për rastin ‘Shënjestra-Fortesa’.

Ai theksoi se vendimi ka qenë në fuqi në momentin kur policia ka kërkuar ish-drejtorin e DSK-së.

“Ankesa ishte tërhequr për shkak se vendimi për paraburgim shtëpiak në atë moment nuk mund të ishte efktive duke pasur parasysh se i akuzuari ka qenë në arrati. Prokuroria deri tani nuk ka kërkuar masën e paraburgimit shëpiak me ndonjë masë më të rëndë”, tha Joveski.

Ndryshe, Mijallkov nga pasditja ka qenë në paraburgim shtëpiak edhe pse për 40 orë nuk ishte i qasshëm për organet shtetërore.

Postime të ngjashme

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...