Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Joveski: Mijalkovi e ka pranuar vendimin për arrest shtëpiak dhe duhet ta zbatojë

Shkup, 23 shkurt – Në bazë të njohurive të marra dhe veprimeve të ndërmarra të Prokurorisë, I akuzuari Sasho Mijallkov, sot pasdite u paraqit në Prokurorinë themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit ku i është dorëzuar vendimi për arrest shtëpiak, deklaroi për MIA-n prokurori shtetëror publik, Ljubomir Joveski.

Ai shtoi se pas dorëzimit të vendimit për arrest shtëpiak, I akuzuari do të duhet të njejtin ta zbatojë.

Ish-drejtori I DSK-së, Sasho Mijallkov, I cili të dielën ishte I pakapshëm për organet e ndjekjes, sot pasdite u paraqit para Prokurorisë publike për ndjekje të krimit të organizuar, për, siç deklaroi, ta marrë vendimin për arrest shtëpiak që ia caktoi Gjykata penale.

Mijallkov tha se nuk ka ikur, por gjatë ditës së djeshme ka qenë në izolim, për shkaqe shëndetësore. Ka pasur temperature të lartë dhe simptoma të koronavirusit, ndërsa për situatën që u krijua rreth tij , kishte kuptuar sot në mëngjes.

Ish-drejtori I DSK-së tani të shuar, është I akuzuar në rastin Target-Fortesa, për të cilin rast aktvendimi duhet të shqiptohet të premten.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...